Apie mus – MUZIKALUS DARŽELIS

Apie mus

Muzikos galia!

Švietimo tyrimų ir jų atrasto teigiamo muzikos poveikio vaiko raidai yra išties daug, o jų rezultatai  yra įspūdingi. Jie nestebina nebent tų žmonių, kurie nuolat įsitikina muzikos efektyvumu. Pastebėta, kad ankstyva, pozityvi, pritaikyta tam tikrai amžiaus grupei muzikinė patirtis gali turėti nepaprastą įtaką vaikų mokymuisi, įskaitant kalbos ir  raštingumo įgūdžius (tokius kaip žodyno turtingumas, supratimas, klausymas, išraiškingumas), socialinį ir emocinį vystymąsi, matematinius įgūdžius ir netgi sugebėjimą planuoti bei vadovauti.

Muzika ir kalba

Ankstyva muzikinė patirtis gali turėti ryškią įtaką raštingumui bei skaitymo įgūdžiams. Pasak ekspertų, mokymasis skaityti priklauso nuo įvairių įgytų  įgūdžių, tokių, kaip fonetinis suvokimas, žodinė kalba ir jos supratimas. Šiuos raštingumą formuojančius įgūdžius galima stiprinti muzikinių veiklų pagalba: garsų klausymu, muzikiniais pasakojimais, rimavimais.

Muzika ir matematika

Nebėra jokių abejonių, kad yra pastebimas reikšmingas ryšys tarp ankstyvos muzikinės patirties ir pažintinio vystymosi “ne muzikiniuose” gebėjimuose, tokiuose kaip matematika, atmintis bei  erdvės ir laiko suvokimas. Tyrimai apie muzikos įtaką vaikams rodo, kad vaikų pažintiniai laimėjimai padidėja atitinkamai tiek, kiek metų jie aktyviai lavina savo muzikinius sugebėjimus, o taip pat įrodo, kad kuo jaunesnis vaikas sudominamas aktyvia muzikine veikla, tuo didesni bus šie pasiekimai!

Muzika ir socialinė bei emocinė raida

Tyrimai rodo, kad vaikų, kurie nuo ankstyvo amžiaus yra įtraukiami į muzikinę veiklą bei judesį, socialiniai įgūdžiai ir emocinis pažinimas vystosi geriau. Pastebimas ryšys tarp socialinio bei emocinio išsivystymo ir netgi sėkmės bei aukštesnių gaunamų balų mokykloje. Įgyti ankstyvame amžiuje įgūdžiai, susiję su emociniu saugumu ir bendravimo sėkme, padeda vystytis labai svarbiems asmenybės bruožams: pasitikėjimui savimi, žinių troškimui, bendradarbiavimui, savireguliacijai ir atidžiam klausymuisi. Šie sugebėjimai pakloja tvirtą pagrindą augančio žmogaus akademinei ir visuomeninei sėkmei ateityje.

Mokytojos

LigaandLinasfamily-88